Πρωταθλήτρια η Κ17 του ΠΑΟΚ! Σήκωσε την κούπα στο Περιστέρι (VIDEO)

Η Κ17 του ΠΑΟΚ αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Ελλάδας νικώντας την Ξάνθη με 2-1 στον τελικό του Final-4 της Super League που διεξήχθη στο Περιστέρι!

Οι πιτσιρικάδες του Δικεφάλου ήταν καλύτεροι στην αναμέτρηση και πανηγύρισαν το τρόπαιο. Οι "ασπρόμαυροι" κατέκτησαν το πρωτάθλημα στο τμήμα υποδομής κάτω των 17 ετών έπειτα από τρία χρόνια.

Η ομάδα των Άγγελου Ζαζόπουλου και Πάμπλο Γκαρσία πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό με τον Χατζηστράβο.
Μετά από κόντρες η μπάλα γύρισε στον νεαρό μεσοεπιθετικό του ΠΑΟΚ, ο οποίος έκανε χαμηλό σουτ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0 για τον δικέφαλο.
Η ισοφάριση ήρθε οκτώ λεπτά αργότερα.
 Ο Σουλεϊμάν εκτέλεσε το φάουλ και ο Μελιόπουλος με κεφαλιά έγραψε το 1-1, με τον γκολκίπερ του "δικέφαλου" να έχει ευθύνη.

Το ημίχρονο έκλεισε Τζοβάρας να κάνει το 2-1 για τον ΠΑΟΚ στο 42ο λεπτό.
 Μετά από σέντρα του Λυρατζή από τα δεξιά, ο νεαρός άσος πήρε την κεφαλιά και έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα της Θεσσαλονίκης.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι Ακρίτες πίεσαν για να ισοφαρίσουν ξανά, όμως δεν τα κατάφεραν, με τον ΠΑΟΚ να έχει και δοκάρι στο 80΄ και το 2-1 να παραμένει μέχρι το σφύριγμα της λήξης, χαρίζοντας τον τίτλο στον Δικέφαλο.

Μετά τη λήξη οι νεαροί άσοι του ΠΑΟΚ έστησαν το δικό τους πάρτι στον αγωνιστικό χώρο, σηκώνοντας την κούπα και πανηγυρίζοντας έξαλλα.